Światło i kolor w eleganckiej oprawie. Projekt wnętrza domu jednorodzinnegoŚwiatło i kolor w eleganckiej oprawie. Projekt wnętrza domu jednorodzinnego dla czteroosobowej rodziny przede wszystkim miał zapewnić domownikom wygodnie i praktycznie zaprojektowaną przestrzeń. Wyzwaniem było jednak to, że pomieszczenia były słabo nasłonecznione.

 

Światło i kolor w eleganckiej oprawie. Projekt wnętrza domu jednorodzinnego

Światło i kolor w eleganckiej oprawie. Projekt wnętrza domu jednorodzinnego

 

Światło wspomaga wytwarzanie serotoniny, hormonu szczęścia oraz melatoniny, występującego naturalnie w organizmie neurohormonu odpowiedzialnego za sen. Odpowiednia jego dawka sprzyja utrzymaniu koncentracji, zwiększa wydajność podczas codziennych czynności. Od niego zależy prawidłowy metabolizm, utrzymanie prawidłowej wagi i apetytu. Właściwa dawka światła sprzyja dobremu widzeniu i zdrowiu oczu. Zmniejszona ilość światła zaburza poziom kortyzolu, hormonu stresu, w organizmie. Hormon ten wydziela się w dużych ilościach w trudnych sytuacjach. Zbyt niski poziom powoduje złe samopoczucie, senność, a jeśli trwa dłużej to także osłabienie, utratę wagi czy obniżenie ciśnienia krwi. Warto wiedzieć, że kiedy mamy za mało światła naturalnego, to możemy się wspomagać sztucznym oświetleniem, które skutecznie uzupełni niedobory.

Dlatego stworzenie maksymalnie funkcjonalnego projektu oświetlenia miało ogromne znaczenie dla rodzinnego domu w podwarszawskim Mysiadle. Designerskie lampy, lampki umieszczone w sufitach i listwach, pod szafkami otwierają przestrzeń, jednocześnie zapewniają mieszkańcom komfort i odpowiednią dawkę światła.

Dodatkowo duże lustra użyte w przedpokoju, salonie, sypialni i oczywiście w łazienkach wizualnie powiększają przestrzeń.

Małej sypialni nadano wyjątkowy charakter oraz maksymalnie wykorzystano dostępną przestrzeń, aby zmieścić wszystko, co potrzeba. Z całą pewnością jej klimat tworzą elegancka tapeta, lustrzana ściana, luksusowe materiały i dodatki, a także biokominek.

Pokój dziewczynki to idealna przestrzeń do nauki, zabawy i spotkań towarzyskich.

 

Światło i kolor w eleganckiej oprawie. Projekt wnętrza domu jednorodzinnego

Światło i kolor w eleganckiej oprawie. Projekt wnętrza domu jednorodzinnego

 

Obie łazienki zostały zaprojektowane z myślą o ergonomii. Ta znajdująca się na parterze, w odważnej biało granatowej kolorystyce, służy przede wszystkim gościom. W białej łazience na piętrze warto zwrócić uwagę na obraz nad wanną. Motyw drzewa ułożony został z wymarzonej kolekcji płytek inwestorki. Dodatkowo jego oświetlenie tworzy wrażenie, jakby pomieszczenie posiadało okno.

 

Światło i kolor w eleganckiej oprawie. Projekt wnętrza domu jednorodzinnego

 

Pozornie całość domu to projekt bardzo stonowany, ale tak naprawdę pierwsze skrzypce gra w nim kolor. Granatowa toaleta gości, miętowe królestwo córki właścicieli, elegancka grafitowa sypialnia rodziców oraz salon z wyraźnymi różowymi i bordowymi akcentami. Charakter tego luksusowego wnętrza tworzą przede wszystkim materiały najwyższej jakości, m.in. podłogi i meble, piękne tapety oraz designerskie lampy.

 

https://www.zawicka-id.pl/projekt-wnetrza/dom-jednorodzinny-mysiadlo/

Call Now Button