Zawicka ID , Projekt mieszkania 43m2Małe mieszkanie, Projekt mieszkania o powierzchni 43 m2 – funkcjonalnego i jednocześnie sprawiającego wrażenie przestronnego – z takim zadaniem zmierzyliśmy się podczas realizacji na warszawskim Grochowie.

 

Minimalizm był tym, co pozwoliło nam z sukcesem stawić czoło wyzwaniom.

 

Małe mieszkanie na Grochowie. Zastosowane przez nas rozwiązania umożliwiły stworzenie przestrzeni, która wygląda na znacznie większą niż jest w rzeczywistości. Meble zostały ograniczone do akceptowalnego przez inwestorów minimum. Ich jednolite bryły bez zbędnych zdobień czy dekoracji wprowadziły do pomieszczeń porządek i ład.

Wszystkie meble zostały wykonane na wymiar z lakierowanej na wysoki połysk płyty, odbijającej światło. Dzięki temu sporych rozmiarów szafy w przedpokoju i sypialni, szafki kuchenne oraz meble w pokoju dziennym nie przytłaczają wizualnie i wtapiają się w tło. Aby urozmaicić monochromatyczne wnętrza użyliśmy tapet, dekoracji w harmonijnych kolorach.

ZawickaID Projekt przedpokój - mieszkanie 43m2

ZawickaID,  Małe mieszkanie, przedpokój – mieszkanie 43m2

 

Hol i pokój z aneksem kuchennym stanowią jedno pomieszczenie. Mimo że wydzielone zostały w nim strefy spełniające określone funkcje (wypoczynek, przygotowywanie potraw, spożywanie posiłków), nadal stanowią wizualnie jedną całość. Blat pomiędzy salonem a aneksem kuchennym z dwoma hokerami to pomysł na mini jadalnię dla dwojga, która nie zabiera cennego miejsca. Szafki na ścianie „telewizyjnej” umożliwiają schowanie wszystkiego, co mogłoby wprowadzać chaos w przestrzeni. Beże, biel i drewno stanowią tło dla szarej kanapy i zasłon w tym samym odcieniu.

 

ZawickaID,  Małe mieszkanie

ZawickaID,  Małe mieszkanie, Projekt

 

Sposobem na optyczne powiększenie małego mieszkania, oprócz tej samej podłogi w całym mieszkaniu, jest zastosowanie wielu źródeł światła. W mieszkaniu na Grochowie są osobne lampy w strefie kuchennej, w strefie wypoczynkowej, w korytarzu. Na przedpokoju został podwieszony sufit i została zamontowana nowoczesna oprawa, dająca bardzo dużo światła. W pokojach zrezygnowaliśmy z podwieszanych sufitów, aby nie ograniczać przestrzeni. Niewielkich rozmiarów łazienka dobrze doświetlona przez dwa rodzaje lamp została powiększona optycznie przez duże lustro.

 

ZawickaID, Małe mieszkanie, Projekt salonu

ZawickaID, Małe mieszkanie, Projekt salonu

 

Nasza rada dla wszystkich, którzy mają małe mieszkanie, a chcą, aby wydawało się przestronne brzmi – bądźcie minimalistami – zrezygnujcie z niepotrzebnych mebli, wybierajcie te lżejsze, modułowe, w jasnych kolorach. Nie zapełniajcie przestrzeni akcesoriami, gadżetami czy dodatkami. Bardzo ostrożnie dobierajcie materiały – desenie i duże wzory mogą przytłaczać. Poduszki, narzuty – tak, ale bez przesady. Ozdoby – owszem, ale tyle, żeby nie powodowały przesytu. Zadbajcie o dobre oświetlenie i pokochajcie lustra, nie tylko wtedy gdy potrzebujecie się przejrzeć!

 

https://www.zawicka-id.pl/projekt-wnetrza/mieszkanie-43m2/

Call Now Button