Mieszkanie dla Singla, ZawickaID, Projektowanie i Aranżacja WnętrzMieszkanie dla singla – Współczesny singiel to człowiek, który sam wybrał życie w pojedynkę. Wykształcony, niezależny, nowoczesny i „wielkomiejski” indywidualista nie uznaje kompromisów, także w kwestiach związanych z kształtowaniem przestrzeni, w której żyje i pracuje.

Dla architekta oczekiwania takiego klienta zawsze są wyzwaniem, ale także źródłem naprawdę dużej satysfakcji z wykonanej dla niego pracy.

Mieliśmy przyjemność dokonać aranżacji trzypokojowego apartamentu w Miasteczku Wilanów. Inwestorem był młody mężczyzna, który oczekiwał nowoczesnego i funkcjonalnego projektu mieszkania. Klient zdecydował się na odważną wersję aranżacji wnętrza. Stonowane barwy, głównie szarości, zostały przełamane mocnymi, wyrazistymi kolorami.

Ilość pomieszczeń oraz powierzchnia apartamentu pozwoliły na wydzielenie niezależnych stref: domowej (dziennej), do pracy oraz sypialnej. W salonie dominantą jest podświetlona ściana z cegły – idealne miejsce na duży telewizor oraz półkę na książki. Proste bryły mebli i ich minimalistyczne kształty, lampy umieszczone w suficie nadają wnętrzu męski charakter. W salonie wyodrębniona została część jadalna ze ścianą w żółtym kolorze, nad stołem znajduje się szara lampa, która dodatkowo doświetla tę część pomieszczenia. Salon optycznie powiększa duże lustro umieszczone na ścianie.

Wbrew powszechnej tendencji do wydzielania z salonu aneksu kuchennego, w mieszkaniu w Miasteczku Wilanów kuchnia stanowi osobne pomieszczenie urządzone równie odważnie i minimalistycznie jak reszta lokum. Z całą jednak pewnością zadowoli ona nawet bardzo wymagającego mistrza sztuki kulinarnej.

Ceglana ściana to także element dominujący w sypialni. To niewielkie pomieszczenie dzięki zastosowaniu dużych lustrzanych drzwi w szafie i ograniczeniu mebli do niezbędnego minimum robi wrażenie przestronnego. Warto zwrócić uwagę na designerskie lampki nocne nad łóżkiem.

Miejsce do pracy to osobny pokój, w którym ściana pokryta betonowymi płytkami wprowadza nastrój skupienia i koncentracji. W tym pomieszczeniu, podobnie jak w całym mieszkaniu szarość ścian i dodatków, biel mebli została przełamana ciepła barwą drewna.

W nietuzinkowym przedpokoju chłodny grafit kontrastuje z ciepłym drewnem – kontrast ten dodatkowo podkreślony jest dzięki precyzyjnemu, geometrycznemu podziałowi wnętrza.

Łazienka i toaleta w nowoczesnym stylu doskonale pasują do całości koncepcji i stylu życia lokatora. Zachowany jest tu klimat całego mieszkania.

To oryginalne męskie wnętrze doskonale wyraża charakter i osobowość właściciela. Nie znajdziemy tu zbędnych dodatków. Surowy design idzie w parze z funkcjonalnością, ale i oryginalnymi dodatkami.

Zapraszamy do obejrzenia projektu – Mieszkanie dla singla

3 pokoje dla singla

Call Now Button