ZawickaID Chrobotek reniferowy mech dekoracyjny 

Chrobotek reniferowy, błędnie nazywany mchem, w rzeczywistości jest grzybem zaliczanym do porostów pochodzącym ze Skandynawii.

Chrobotek – Skąd jego nazwa? ponieważ wydaje bardzo charakterystyczny dźwięk, kiedy się po nim chodzi, a reniferowy, bo jest ulubionym przysmakiem tych zwierząt.  Pierwsze informacje o nim pochodzą z 1758 roku, początkowo był traktowany jako pokarm dla zwierząt. Obecnie wkracza na salony i to dosłownie.

 

Chrobotek jest uniwersalną dekoracją, która doskonale komponuje się z każdym stylem i wygląda świetnie w każdym wnętrzu. Jest chętnie wykorzystywany w różnych pomieszczeniach nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd. Jest bezpieczny dla alergików. Nie wydziela alergenów i szkodliwych substancji, a dzięki stałemu cyklowi absorpcji wilgoci z otoczenia i jej uwalniania usuwa cząsteczki unoszące się w powietrzu.

 

ZawickaID Chrobotek reniferowy mech dekoracyjny

ZawickaID /  Chrobotek reniferowy – mech dekoracyjny

 

Jest wymarzoną opcją dla każdego, kto nie ma doświadczenia w uprawie roślin – nie potrzebuje dostępu do światła dziennego (możne go umieścić nawet w łazience bez okna!). Sam pobiera wilgoć z otoczenia, nie potrzebuje podlewania i nawożenia. Wystarczy zapewnić mu wilgotność na poziomie 40-60%, a zachowa swoją świeżość przez długie lata. Gdy poziom wilgoci w powietrzu spada poniżej 40%, porost staje się suchy, szorstki i zaczyna się kruszyć przy dotyku. To dla nas cenna wskazówka, ponieważ suche powietrze szkodzi także nam – podrażnia błony śluzowe, a w konsekwencji może doprowadzić do problemów z zatokami.

ZawickaID Chrobotek reniferowy mech dekoracyjny

ZawickaID /Chrobotek reniferowy – mech dekoracyjny

Co ciekawe, roślina wykorzystywana jest nie tylko jako dekoracja, ale również w medycynie. Nie poddawany żadnej obróbce (preparacja, stabilizacja, barwienie) jest stosowany przy leczeniu pasożytów jelitowych, przeziębienia, gorączki, kaszlu, a także żółtaczki, zaparć i zapalenia stawów.

Chrobotek reniferowy wykorzystuje się przy urządzaniu domów i mieszkań, ale także biur i pomieszczeń komercyjnych. Pracownicy chwalą go za relaksujące działanie. W czasie pracy przy komputerze, warto zapewnić swoim oczom odpoczynek, patrząc się na oddalone zielone obiekty!

Chrobotek znakomicie sprawdza się we wszelkiego rodzaju recepcjach i holach – ożywia przestrzeń, przyciąga uwagę klientów i wprowadza ich w dobry nastrój. W SPA, gabinetach kosmetycznych i odnowy biologicznej ułatwia relaks i odpoczynek. W salonach fryzjerskich czy gabinetach stomatologicznych pomaga usuwać nieprzyjemne zapachy, unoszące się w powietrzu cząstki, a także pomaga się odprężyć.

ZawickaID Chrobotek reniferowy mech dekoracyjny

ZawickaID Chrobotek reniferowy mech dekoracyjny

Zaprośmy do wnętrz ten miły w dotyku aksamitny puch i cieszmy się zielenią we wnętrzach!

Call Now Button