Celem każdej inwestycji w nieruchomość jest poprawa komfortu życia, a w ostatnich, pandemicznych latach, większa przestrzeń gwarantuje też lepsze warunki pracy. Tym razem stworzyliśmy wnętrza domu w zabudowie szeregowej na warszawskiej Białołęce. Projekt został nam zlecony do realizacji w standardzie „pod klucz”.

Aranżacja wnętrz domu zawsze niesie za sobą dużą dawkę stresu. Kiedy już ktoś podjął decyzję o zakupie nieruchomości, wziął kredyt lub przeznacza na to oszczędności swojego życia to ma wysokie oczekiwania co do finalnego wyglądu swoich czterech kątów. Duże wymagania właściciela w zakresie wykorzystania przestrzeni, estetyki, jakości wybranych materiałów, wyposażenia często stoją w kontrze do możliwości finansowych. Normalnym jest, że każdy chciałby żyć w pięknej przestrzeni,
otaczać się wyszukanymi przedmiotami, najlepiej prosto z zagranicznych czasopism. Zadaniem projektanta jest takie poprowadzenie projektu, aby jak najbardziej odpowiedzieć na te marzenia, a ich realizację zoptymalizować pod kątem finansowym.

Prezentuję dziś dom, którego wnętrza zostały przez nas zaprojektowane a następnie osobiście nadzorowałam cały proces realizacji projektu. Wielomiesięczny proces tak dużego przedsięwzięcia zawsze wzbudza wiele stresu, zawiera wiele kryzysowych momentów, ale 15-letnie już doświadczenie oraz wsparcie, współpracujących wykonawców zawsze owocuje pięknym efektem finalnym.

Dom jest dość wąski a pomieszczenia rozlokowane są na trzech kondygnacjach. Parter to część dzienna z przestrzenią do odpoczynku, jadalnią i kuchnią. Kształt przygotowanych przez developera schodów dość mocno utrudniał aranżację przestrzeni wokół nich. Ostatecznie udało się przygotować tak projekt, aby skupić uwagę na innych walorach tego salonu.

Kuchnia jest bardzo wygodną przestrzenią, ponieważ ma bardzo dużo szafek do przechowywania. Zmieściliśmy w niej w zasadzie wszystko, co potrzebne w codziennym funkcjonowaniu. Udało się również wygospodarować miejsce na młynek do zlewu i filtr do wody, co staje się już standardem w przygotowanych przez nas projektach. Na uwagę zasługuje kolorystyka i użyte materiały. Podłoga ma wyjątkową fakturę betonowych kafli połączonych z drewnianymi wstawkami. Jest bardzo nietypowa i świetnie wkomponowała się z całą resztą wystroju. Mozaika na ścianie to wisienka na torcie, na żywo
wygląda jeszcze bardziej efektownie. Wszystko to tworzy ze sobą harmonijne, spokojne wnętrze, ale jednocześnie ciekawe i nietuzinkowe.

Na parterze mamy jeszcze wiatrołap i małą toaletę. Pomieszczenia, które muszą ukryć sporo w tym przypadku technicznych elementów instalacji, a jednocześnie współgrać wystrojem z przestrzenią dzienną. Staraliśmy się, aby pomimo swojej funkcji i rozmiarów, nie potraktować tych przestrzeni po macoszemu. Zadbaliśmy o oryginalne formy umeblowania, oświetlenie, dobór faktur i kolorów.

Klatka schodowa, zwłaszcza przy 3 kondygnacjach to zawsze spora pozycja w budżecie. Z tego też powodu podeszliśmy do tematu dość minimalistycznie. Ściany zostały wyłożone strukturalną tapetą i podświetlone pionowymi kinkietami. Same schody to drewniane stopnie a barierkę zaprojektowaliśmy ze stalowych prętów i drewnianej poręczy.

Piętro domu to już część prywatna Inwestorki. Mamy sporą sypialnię wraz z równie komfortową garderobą. Zgranie wszystkich odcieni kolorów z wielu elementów wyposażenia z różnych źródeł to nie lada gratka nawet dla architekta 🙂 Myślę, że widać też po naszych realizacjach, że lubimy bawić się oświetleniem. Tym razem również sporo uwagi poświęciliśmy na zaprojektowanie właściwego oświetlenia i dobór odpowiednich lamp.

Miejsce do pracy w tym domu do mały, przytulny pokoik, w którym jest spora ilość mebli, ale zupełnie to nie przytłacza. Dzięki detalom w projekcie mebli, użytym tkaninom i kompozycji kolorystycznej nadal jest bardziej domowa niż biurowa atmosfera w tym wnętrzu. Łazienka to chciałoby się powiedzieć już klasyka. Marmurowe płytki to jednak tylko baza w tym
wnętrzu. Główną dekoracją jest obecna na sporej przestrzeni piękna mozaika, która na żywo mieni się różnymi odcieniami szarości i srebra wraz z delikatnym wzorkiem.

Projekt tego domu to przykład przede wszystkim ścisłej współpracy pomiędzy projektantem a klientem. Pewnie było łatwiej, ponieważ mieliśmy już historię udanej współpracy a wtedy o wzajemne zaufanie i niejednokrotnie wyrozumiałość łatwiej. Jak widać zarówno rozkład funkcjonalny jak i wystrój nie są pospolite, nie należą do wszechobecnych w Internecie i są odpowiedzią na konkretny styl życia, potrzeby i oczekiwania naszej klientki.

Projekt wnętrz, remont i aranżacja tego domu to bardzo ważny element naszej pracy 2021 roku i jeszcze długo będziemy go miło wspominać.

Zapraszamy do obejrzenia projektu – Dom pod klucz

https://zawicka-id.pl/projekt-wnetrza/dom-pod-klucz/

Call Now Button