Aranżacja wnętrz w stylu soft loft / Zawicka IDSoft loft – to styl wykończenia wnętrz cechujący się nawiązaniem do stylu industrialnego, lecz nieprzytłaczający surową formą, cieplejszy niż poprzemysłowe mieszkania, jasny i przestrzenny.

W podobnym stylu mieliśmy przyjemność kompleksowo zaaranżować mieszkanie na warszawskich Kabatach.

 

Dzięki przemyślanemu zestawieniu surowych materiałów z naturalnymi dodatkami, ciekawymi fakturami i mocnymi akcentami kolorystycznymi, udało się urządzić przytulne, lekko industrialne wnętrze.

 

 

Aranżacja wnętrz w takim stylu jest zawsze bardzo indywidualną wizją – może łączyć wiele materiałów, kolorów, struktur oraz styli. Można uznać, że cechą wspólną jest połączenie betonu, drewna, cegły i stali z ciekawymi dodatkami, koniecznie w kolorze czarnym. W przypadku mieszkania, które prezentujemy istotne są również kolorowe dodatki – mamy tutaj mocne żółte akcenty, wielobarwny obrazy, grafikę, wyraźnie zaznaczone ciemnym kolorem niektóre ściany.

 

Styl soft loft to również ciekawe oświetlenie – dużo lamp w różnych kształtach, zazwyczaj czarne, industrialne. W naszej realizacji widać również wiele ledowego oświetlenia, które w zależności od potrzeb – może służyć jako nastrojowe, ambientowe lub w całości doświetlić pomieszczenie. W każdym projekcie lubimy projektować całe sceny oświetlenia, które dowolnie kształtują przestrzeń i klimat wnętrza.

 

W aranżacji nowoczesnego mieszkania w stylu soft loft, zastosowany jest często kolor czarny. Może to być czarna ściana lub zabudowa w kuchni czy garderobie, elementy konstrukcyjne – jak stalowe belki czy po prostu czarne dodatki i dekoracje: wazony, lampy, fotele. O ile w małych, ciemnych mieszkaniach nie jest taki wystrój wskazany, to w dużych i jasnych pomieszczeniach czarny kolor nie przytłacza. Wprowadza ciekawy klimat, a w połączeniu z naturalnymi materiałami jak drewno, beton czy różnego rodzaju kamienie (granity, marmury) tworzy spójną całość.

Przy planowaniu mieszkania czy domu, którego styl ma nawiązywać do lekko industrialnych klimatów, nie może zabraknąć modnych, ciekawych dodatków – plakatów i zdjęć np.w ciemnych aluminiowych ramach, dużych, nowoczesnych obrazów, charakterystycznych lamp, nietuzinkowych dodatków, podkreślających charakter wnętrza.

 

Taki styl aranżacji pomieszczeń bardzo dobrze sprawdza się również w biurach. Duże przeszklenia w wieżowcach wprowadzają sporo światła do środka, co pozwala na zastosowanie ciemnych i czarnych elementów aranżacyjnych, mocnych akcentów kolorystycznych, ciekawego umeblowania np. wielkich kanap czy minimalistycznych biurek.

 

Wymienione elementy, charakterystyczne dla omawianego stylu dają dużą możliwość inwestorom na stworzenie swojego własnego klimatu we wnętrzu. Dzięki temu, dom, mieszkanie czy biuro emanuje indywidualną energią i zachwyca rozwiązaniami, skrojonymi na miarę potrzeb.

 

 

Call Now Button