Wnętrza w stylu Hamptons - ZawickaIDWnętrza w stylu Hamptons to trend, który przywędrował do nas zza oceanu, gdzie znany jest już od ubiegłego wieku, a jego popularność ciągle nie przemija.

 

Skąd do nas przyszedł? Hamptons to grupa miasteczek na Long Island w stanie Nowy Jork (m.in. Montauk, Southampton i Sag Harbor), które do połowy XIX wieku były odizolowanymi od świata osadami rolniczymi i rybackimi.

Domy tu budowano z dobrych, wysokiej jakości materiałów, które były w stanie wytrzymać w trudnych warunkach atmosferycznych, związanych z bliskością morza.

Kiedy do Southampton doprowadzono tory kolejowe, stały się one popularnymi miejscami wakacyjnego wypoczynku. To tam przenosili się zamożni Amerykanie na lato. Powstały wspaniałe rezydencje, które oferowały swoim mieszkańcom wygodę i uroki nadmorskiego życia. Z biegiem lat styl, w którym były urządzane, okrzepł, zyskał popularność, a cały świat go pokochał.

Czy z dala od wybrzeża i szerokich piaszczystych plaż możliwe jest stworzenie wnętrz w stylu Hampton? Tak – zapraszamy do obejrzenia wnętrz mieszkania na warszawskiej Woli, gdzie udało się wprowadzić wiele elementów tego klasycznego Hamptons.

 

 

Wszechobecna biel to jedna z podstawowych cech stylu Hamptons. W prezentowanym mieszkaniu odcienie bieli, królują w każdym pomieszczeniu. Białe meble w salonie, kuchni, sypialni i łazience nie przywodzą jednak na myśl sterylnego laboratorium, między innymi, dlatego że zostały wzbogacone o akcenty naturalnego drewna – blaty kuchenne, półka na książki i drobiazgi w pokoju dziennym, biurko w sypialni i przede wszystkim podłogi z jasnych paneli w kolorze drzewa.

W stylu Hamprons sprawdzają się także delikatne szarości. W mieszkaniu na Woli tkanina obiciowa kanapy, rolety w oknach i tapeta w sypialni wprowadzają ten kolor do wnętrz. Pomieszczenia nadal sprawiają wrażenie przestrzennych i nic nie tracą ze specyficznej lekkości, która kojarzy się z wypoczynkiem, relaksem i wakacjami.

Morski charakter podkreślają dodatki – bladoniebieskie poduszki, koce i niebiesko-biały dywan. Udany kontrast tworzą granatowe zasłony oraz tapeta w marynarskie pasy w salonie – i jest to bardzo w stylu Hamptons!

Również w stylu Hamptons jest wykorzystanie kamienia bądź cegły. W prezentowanym mieszkaniu ściana z jasnej cegły stanowi element dekoracyjny łazienki, kuchni i przedpokoju.

 

Jeśli chodzi o oświetlenie: lampy, lampy i jeszcze raz lampy. W salonie i sypialni oprócz centralnych żyrandoli – lamp wykorzystano oświetlenie wiszące nad stołem (salon), ale także oświetlenie punktowe i funkcyjne (lampka do czytania przy łóżku w sypialni). Oczywiście można używać również LED-ów, ale nie należy rezygnować z wiszących lamp, bo to one tworzą styl Hamptons i… budują sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę.

Elementami obowiązkowym stylizacji rodem z Hamptons są soczyście zielone rośliny, które na Woli znajdują się w każdym pomieszczeniu, oraz marynistyczne obrazki.

I teraz najważniejsze – Hamptons to styl DO MIESZKANIA, a nie tylko do oglądania! Nie musimy iść na kompromisy – wygląd i komfort mają tworzyć spójną całość tak, abyśmy mogli dobrze i wygodnie odpoczywać w swoim domu!

https://www.zawicka-id.pl/projekt-wnetrza/mieszkanie-hampton/

Call Now Button